İstanbul'dan atan kalp ile dünyanın dört bir yanında
Blog paylaşımlarımız için buraya tıklayın
admin@byteknolog.net

Snapchat’ten Dev Engel!

Reklam ve Danışmanlık

Snapchat’ten Dev Engel!

İnstagram Kullanıcılarına ENGEL!

Gün geçtikçe popülerliiği artmaya devam eden İnstagram’a üzücü bir haber geldi.

İnstagram kadar büyüyemeyen Snapchat, İnstagram kullanıcılarına sorun yaratacak bir vaziyet aldı.

Snapchat'ten Büyük TEHDİT!

Facebook tarafından satın alınan İnstagram, Federal Ticaret Komisyonu (FTC) araştırmacılarından sosyal medya devinin rekabetle başa çıkmak için verdiği mücadele ve tatikler konusunda ciddi eleştirilere maruz kaldığı gözlemleniyor.

Yazar olmak istiyorum

Byteknolog bünyesinde içerik üreterek kendinize tecrübe kazandırmak ister misiniz ?

Snapchat tarafında üretilen içeriklerin İnstagram’da yayınlanmamalarını istiyor. Yayınlanması durumunda kullanıcıların mavi tik (onay işareti) kaldırılmasını talep ediyor.

Olur da onay işareti kaldırılmazsa Snapchat avukatları, İnstagram’ı mahkemeye götüreceklerini belirtmektedirler.

snapchat

Wall Street Journal’dan alınan rapora göre Instagram kullanıcıları, Snapchatt kolları ile bitografileri dahil olmak üzere Snapchat ile ilgili hiçbir şey paylaşmamaları istendi.

Bu durum da İnstagram tarafından nasıl bir hareket geleceği şuan için belli değildir.

ONAYLANMIŞ HESAPLAR, DİKKAT!

İnstagram da kurulu hesapları olan şahıslar veya şirketler, belli bir takipçi sayısının üzerine çıktıktan sonra İnstagram’dan mavi tık (onaylanmış hesap) için bir form göndermektedir.
Gönderilen form incelendikten sonra, hesaplara onaylandıklarını belirtmek için mavi tik işareti eklenmektedir.
Hesapların onaylanması oldukça zorlu bir süreç olmakla beraber, uzunca zaman da almaktadır. Bunca çapadan sonra elde edilen onay işaretinin bu şekilde ellerden alınması, bir çok hesabı zora sokacaktır.

HASHTAG kullanırken dikkat edin!

Snapchat tarafında yapılan engellemelerin arasında Hashtag kullanımı hakkında düzenleme yer almaktadır.
Detaylarına bakalım.

Snap filtreleri ve #snapchat hashtagleri içeren videolar aynı zamanda İnstagram’ın arama sonuçlarında ve birçok kişinin kullandığı “Keşfet” sekmesinde de gizlenmeli.

Kullanıcılar İnstagram kullandıkları süre boyunca Snap içeriklerinin yanı sıra, #snap hashtaglerine ve başlıklarına sahip, paylaşımları da göremeyecek.

Reklam Filmimiz

YAPAY ZEKA

Yazılımcılar tarafından geliştirilen, makine öğrenmesiyle büyüyen, Yapay zeka sonumuz olabilir mi ?

Biyografinizde düzenleme yapmanız gerekebilir.

İnstagram bioğrafiniz de Snap profilinize bir yönlendirme yaptıysanız, bunu kaldırmanız gerekebilir. Snap, kendisine has olan paylaşımları ve kendi popülaritesini arttırabilmek için bir çok özelliğini Facebook tarafından satın alınan, İnstagram’dan gizlemek istiyor.

Biografinizde ekli olan Snap profil linkiniz, siz kaldırmamanız durumunda İnstagram tarafından otomatik bot ile kaldırılabilir. Bu durum henüz netleşmemiştir. Önümüzde ki süreç içerisinde belli olacaktır.

instagram

Facebook'un sosyal medyayı tekeline alma çabası

Sosyal medya denildiğinde bir çok insanın aklına ilk gelen platformlar arasında İnstagram, Youtube ve Facebook ilk sıralarda gelmektedir. Bu duruma karşı Snap firması da önlem almak istemektedir.

İnstagram’ın popülaritesinin yanında ezilmekte olan bir çok sosyal medya, kendi popülaritesini arttırmak adına bu tür çalışmalarda bulunmaktadır.  Yıllar içerisinde çıkacak olan Snap özellikleri bir kaç ay içerisnde İnstagram da tanıtılmaktadır. Bu durumda sanki Snap’den önce İnstagram o özelliği  çıkarmış gibi bir algı oluşuyor.

Facebook’un sosyal medyayı kendi tekeline alma çabasına karşı yapıldığı iddia edilen bu çalışmayı nasıl buluyorsunuz ? Bizimle yorumlarda paylaşabilirisiniz.
Bu içeriğin oluşmasında etkili olan web sitesine teşekkürlerimizi sunarız. Emeğe saygı, kaynak web sitesi ektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir