İstanbul'dan atan kalp ile dünyanın dört bir yanında
Blog paylaşımlarımız için buraya tıklayın
admin@byteknolog.net

Pasif Gelir Kaynakları | Girişimci

Reklam ve Danışmanlık

Pasif Gelir Kaynakları | Girişimci

pasif gelir girişimci

Günümüzde adından çokca söz ettiren bir iş modeli olan Pasif gelir, girişimcilerin vazgeçilmez gelir modelidir. Projesini başarıya ulaştırmış olan bir çok girişimci, genç nesile öğüt niteliğinde önerdiği bu iş modeli’nin ne olduğunu ve bu kaynakların nasıl kullanıldığını hep beraber öğrenelim.

Pasif Gelir Ne Demek ?

Birçok girişimcinin veya yatırımcının ağzından düşmeyen, hakkında onlarca içerik olan pasif gelir ne demek ? Beraber öğrenelim…

Pasif kelimesinin türkçe de karşılığı “herhangi bir vasfı olmayan”, şeklinde nitelendirilebilir. Buradan yola çıkarak, gece uyurken veya arkadaşlarımızla sohbet ederken bir yandan da kazandığımız gelirin ta kendisidir.

Arkadaşlarımız ile gezmeye gidiyoruz ve o sırada herhangi bir iş yapmadan para kazanbiliyoruz, kazandığımız para modeline pasif gelir denmektedir.

Nasıl Yapılır ?

Hiçbir şey yapmadan bu iş modelini kullanabilir miyim ? Tabiki de hayır!

İş modelini kullanabilmek ve kazanmak için yapmanız gereken birçok iş vardır. Bu işleri yapmadan, iş modelinde başarılı olamazsınız.

Siz bir iş yaparsınız ve bunu 1 defaya mahsus yaparsınız, yaptığınız iş size yıllar boyunca bir gelir getirecektir. Ancak siz bir işi yapmadan, bu iş modelinde bir gelir sağlayamazsınız.

Gelin hep beraber bu yöntemleri inceleyelim.

Pasif_Gelir_Nedir_Nasil_Elde_Edilir

Pasif Gelir Kaynakları

İş modellerine göre ayrı ayrı başlıklar halinde hazırladığımız başlıklara bir göz atalım. Makale dahilinde barındırılan iş modelleri’nin detaylı bir şekilde anlatımı yapılacaktır.

İçerik Üreticisi Olmak

Hiç şüphe yok ki anlatacağımız maddelerin arasında en kolay ve hızlıca başlanılabiliecek bir maddedir. Sizde kendi içeriklerinizi üreterek, yayınlayabilir veya satışını yapabilirsiniz.

Burada durum ikiye ayrılır 1-Yayınlayıp bekleyenler, 2-Ürettiğini satanlar. İki maddeyi de açıklayalarım.

1-Yayınlayıp Bekleyenler; bu modele göre, içerikleri ürettikten sonra yayınlar ve beklersiniz. Zaman içerisinde, içeriğinizi okuyan, etkileşim yapan kişilerden para kazanabilirsiniz. Yani bir blog sitenizin olduğunu varsayalım, örneğin BYTEKNOLOG.
Web siteniz için içerik üretip etkileşim yapabilirsiniz, bunu zamana yayarak kazancınızı uzun vaadeli tutabilirsiniz.

2-Ürettiğini satanlar; varsayalım ki siz yazılımcısınız. Bir ürün yaptığınız da ürettiğiniz ürünü çeşitili platformlar da satabilirsiniz.
Satışınızı yapmasını istediğiniz platform’a içeriğinizi yüklersiniz. İçeriğiniz sürekli satıldıkça siz de kazanç sağlayabilirsiniz.

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin

BYTEKNOLOG

Ücretsiz SEO

Siz kullanıcılarımıza özel, Ücretsiz SEO Çalışması yapıyoruz.

$0/month
  • Kalteli
  • Düzenli
  • Hızlı Teslimat
BYTEKNOLOG - REKLAM VE DANIŞMANLIK

Youtube'da Video Yayınlamak

Günümüzde Youtube mecrası bir iş modeli olmuştur. Vakti zamanında bir grup arkadaşın, videoları insanlara ulaştırmak için tescillediği alan adı, günümüzün iş modeli haline gelmiştir.

Sizde iyi olduğunuz konuda “video içerik” üretebilir, bunu Youtube kanalınızda yayınlayabilirisniz.

Videolarınız’ın aldığı etkileşimler, izlenme süreleri ve sayıları size sponsorların kapılarını açacaktır. Bu sayede sizde videolarınızı yayınlayıp,  pasif gelirinizi oluşturmuş olup,  kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

Yazılım Geliştirin

Popülaritesi git gide artmakta olan yazılım sektöründe, sizde aktif rol alabilirsiniz. Bir mobil uygulama geliştirip, marketlere (Google Play Store / Apple App Store) yükleyip, indirildikçe reklam gösterip gelir sağlayabilirsiniz.

Toplumun tüm kesimlerine hitap eden bir uygulama geliştirmek, popülaritesinin arttırmak oldukça uzun ve zorlu bir yoldur. Bu konuda Byteknolog bünyesinde eğitimlerimiz olacaktır. Takip edebilirsiniz.
Bizi Sosyal Medyada Takip Edebilirsiniz.

E-Dergi Üretin

Günümüzde yazılı içerik okuyucusunun en büyük ihtiyaçlarından bir tanesi de e-dergi ve e-haberler’dir. Sizde en kalitelisinden bir e-dergi üretebilirsiniz.  Tabi burada pasif gelir modeline girebilmek için, konunuzu bundan 1 yıl sonra da okunabilecek türeden seçmeniz gerekmektedir.

Örneğiniz günümüzde yaşanan olayları yazabilirsiniz, geçmişte yapılan gelişmeleri veya yıllar sonrasından bahsedeilirsiniz. Haftalık veya aylık olmak üzere dergilerinizi yayınlayabilirsiniz.

Girişimcilerin vazgeçilmez iş modeli

Başarılı girişimcilerin yaptığı işlere baktığınız zaman, pasif gelir modelini oldukça aktif kullanmaktalar. En basitinden kullandığınız instagram ve facebook gibi platformlar da kullanıcılar içerik paylaşabiliyor. Paylaşılan içeriklerin arasında reklamlar çıkıyor. Bu sayede facebook’da bir pasif kazançlar sağlayabiliyor.

Türkiye de başarılı girişimlerden olan ve Masomo tarafından geliştirilen, Kafa Topu oyunu da pasif gelire gösterilebilecek en iyi örneklerden bir tanesidir. Sizde kaliteli içerikler üreterek, videolar veya bloglar üreterek pasif gelirinizi başlatabilirsiniz.

Kahvenizi yudumlarken kazandığınız para, emin olun en değerli paranız olacaktır.
0
İNSTAGRAM TAKİPÇİ

Ekibimize katılmak ve içerik üretmek istiyorsan, seni bekliyoruz. Katılmak için tıklayın

Tasarım Yapın

Günümüzde insanların ilgisini çekebilmek, kullanıcıları web sitelerinde daha fazla tutabilmek için yüzlerce tasarım örnekleri yapılıyor. Ux çalışmaları yapılıyor.

Siz bir reklam panosunda gördüğünüz reklamda yer alan ürünü alrı mısınız ? Almanız için sizi tetiklemesi gereken objelere ihtiyaç duyarsınız.

İnsanların ilgisini çekebilme potansiyeline sahip tasarımlar üreterek pasif gelir kaynağınızı oluşturabilirsiniz. İnstagram hesabımız da yer alan Ux çalışmalarımıza göz atabilrsiniz.

Araştırmacı Olun

Bu iş modeli, pasif gelir modeline kısmen girmemektedir.

Bu başlığı BYTEKNOLOG okuyucularına özel paylaşıyoruz. Bir çok sayfada Pasif Gelir konusu işlenmektedir. Biz sizlere daha faydalı olabilmek için farklı önerilerde bulunuyoruz.

Bir çok şirket ürünlerinin satışını yapabilmek için çalışmalar yürütüyor. Siz onların çalışmalarını kısaltabilmek ve en kaliteli çözümlerinizi sunarak, pasif gelir modelinizi oluşturabilirsiniz.

En etkili çalışmalarınız, analizleriniz ile bir markanın ürünlerinin müşteri üzerinde ki etkisini analiz edebilir ve bunu firmalara satabilirsiniz.

Evet doğru, bu bir pasif gelir modeline örnek değildir. Aktif olarak çalışmanız  ve analiz yapmanız gerekiyor. Ancak bir noktayı değiştirelim.

Siz bir bot yazarak, internet üzerinden kullanıcı hareketlerini takip edebilirsiniz. Bu sayede sizin yerinize yazdığınız bot istediğiniz işleri yapabilir. Size sadece bot’dan gelen verileri pazarlamak kalıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir